Sekoju līdzi visam aktuālajam un iesaku jums!

Arhīvs
Aprīlis, 2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
Rīgā sākas pilsētas svētku svinības
Publicēts 12. augustā, 2016.
Šodien Rīgā ar pasākumiem dažādās pilsētas vietās sāksies galvaspilsētas 815 gadu jubilejas svinības.

Šajā nedēļas nogalē, no 12. līdz 14. augustam, Rīgā ar plašu kultūras, mākslas un sporta pasākumu klāstu atzīmēs pilsētas 815. gadadienu, aicinot rīdziniekus un pilsētas viesus apmeklēt svinības 11. novembra krastmalā, Vērmanes dārzā, Vecrīgā, pilsētas centrā un apkaimēs, kā arī 13. augustā vērot svētku uguņošanu, kas notiks 11. novembra krastmalā pēc lielkoncerta „Kino gars”.

Aicinot uz svētkiem, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks saka: “Līdzīgi kā Olimpisko spēļu laikā tiek izsludināti dažādu pretstāvēšanu pamieri, tāpat arī Rīgas svētkos es aicinu vairāk domāt par pozitīvo mums apkārt un mūsu pilsētā, jo svētki visiem ir vieni. Kādam patīk izklaides, kas saistītas ar mākslu un radošām aktivitātēm, bet kādam Rīgas svētkos patīk pasportot. Kā jau tas ir ierasts, mēs esam padomājuši par visiem – mākslas baudītājiem, sportistiem, ģimenēm ar bērniem, jo ikviens sev Rīgas svētkos var atrast, ko redzēt un ko darīt. Mums ir jau iedibinājušās tradīcijas – “Krastu mačs”, lielkoncerts, restorāni, tirdziņi, bet ir nākuši klāt daudzi jauni pasākumi – fitnesa treniņš, Doma baznīcas organizētais pasākums “Doms bērniem” un citi. Taču īpaši es vēlētos uzsvērt un pateikt paldies mūsu apkaimju biedrībām, kas ar katru gadu arvien vairāk iesaistās svētku organizēšanā tieši savā apkaimē. Svinam Rīgu!”.

“Rīgas svētki 2016” veltīti kino tēmai, tādēļ liela daļa pasākumu notiks kino zīmē. Rīdzinieki un pilsētas viesi “Rīgas kino muzejā”, kinoteātrī “Splendid Palace” un daudzviet citur varēs iepazīties ar Rīgas kino vēsturi, šeit uzņemtajām kinofilmām, izsekot kino uzņemšanas un izrādīšanas procesam no tā pirmsākumiem Rīgā līdz pat mūsdienām. 12. augustā visi tiek laipni aicināti uz mākslinieka Ģirta Burvja pirmajam kinoseansam Rīgā veltītās piemiņas zīmes atklāšanu, bet dienas noslēgumā – uz svētku brīvdabas kinoseansu Līvu laukumā, kur tiks izrādītas 13 Limjēru kustīgo bilžu epizodes.

Rīgas svētku ieskaņas koncerts “Saklausi kino” 12. augustā norisināsies Vērmanes dārzā, kur muzicēs orķestris “Rīga”, solisti un grupa “Jumprava”, un skanēs Čārlija Čaplina, Oskara Stroka, Īzaka Dunajevska un Jāņa Kalniņa mūzika, populāras itāļu un franču kinomelodijas. Tāpat Rīgas svētku ieskaņas dienā Centrāltirgū pirmo reizi tiks demonstrēta kinofilma “Tas kungs jau prasa ēst”, kuru papildinās muzikāls priekšnesums un pavāra paraugdemonstrējumi, veselīgo kino našķu gatavošanas meistarklasē iesaistot gan bērnus, gan pieaugušos. Savukārt Grīziņkalna parkā būs iespēja baudīt grupas “Menuets” koncertu, kurā skanēs Imanta Kalniņa dziesmas no animācijas un mākslas filmām, un kino pikniku ar režisoru Rozes Stiebras un Rolanda Kalniņa piedalīšanos, kā arī noskatīties R. Kalniņa mākslas filmu “Elpojiet dziļi”.

Sestdienas, 13. augusta, rīts Lucavsalā iesāksies ar enerģisku fitnesu, taču 11. novembra krastmalas programmu “Tā nav dzīve, tas ir kino!” iesāks konkursa “Latvijas Gada motocikls 2016” dalībnieku parādes brauciens un multimediālā projekta “Taisām kino” filmēšana, dienas gaitā varēs noklausīties grupu “Dagamba”, “Limonāde”, “Ame Roma”, “Bunch of Gentlemen” koncertus un noskatīties vertikālās dejas grupas “IL POSTO” (Itālija) priekšnesumus, kā arī aviošovu virs Daugavas un apmeklēt amatnieku tirdziņu, bet vakarā izbaudīt lielkoncertu “Kino gars – viesības pie Lielā Kristapa”, kurā kinomūzikas zelta izlasi atskaņos populāri solisti, Rīgas kamerkoris “Ave Sol” un Svētku orķestris diriģenta Romāna Vanaga vadībā. Pasākuma noslēgumā aptuveni plkst. 23.00 ikviens gaidīts uz krāšņu svētku uguņošanu.

Spīķeru kvartāls pārvērtīsies par “Rīgas svētku restorānu”, kur iecienītākās kafejnīcas un restorāni Rīgas iedzīvotājus un pilsētas viesus iepazīstinās ar sezonālajiem ēdieniem, kas pagatavoti no vietējiem produktiem, kā arī sniegs ieskatu “Street Food” garšu pasaulē.

Kalnciema kvartāls Rīgas kino kartē iezīmēs jau par klasiku kļuvušo tēmu “dzīve ir kino”. Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” piektdien, tiks godināti tie rīdzinieku pāri, kas laulībā nodzīvojuši 50 gadus, bet sestdien pils parkā darbosies daudzveidīgas, ar kino tematiku saistītas radošās un izglītojošās darbnīcas, kā arī tiks piedāvāta bagātīga kino tematikā balstīta izklaides un muzikālā programma.

13. un 14. augustā Rīga dziedās kopā ar ielu muzikantiem, tirgosies 11. novembra krastmalā, Esplanādē un Vecrīgā, jutīs līdzi ūdens velosipēdu sacensībām “Kanāla regate 2016” un diennakts basketbola turnīram “Krastu mačs”, bet Vērmanes dārzā pasākumos visai ģimenei “Kino ceļojums”- izzinās kino žanru dažādību daudzveidīgos koncertos, iepazīs Grāmatu un Maizes ielu, izbaudīs čehu mākslinieku “Long Vehicle Circus” priekšnesumus un Tartu Zinātnes centra “AHHAA” programmu.

Rīgas svētku noslēguma diena, 14. augusts, būs veltīta izcilam, neaizmirstamam un ļoti iemīļotam latviešu kino un šā gada jubilāram režisoram Jānim Streičam. 11. novembra krastmala tiks pārvērsta par lielāko brīvdabas kinoteātri Rīgā, kur izrādīs filmu “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”. Lielo leļļu un talismanu svētkos, kuru centrālais notikums būs leļļu un talismanu gājiens no Esplanādes uz 11. novembra krastmalu, balsojumā tiks noskaidrots Latvijas Gada talismans — lielā lelle.

Rīga ļoti priecāsies redzēt gan lielos, gan mazos savās dzimšanas dienas svinībās, kur katrs atradīs patīkamāko veidu, kā svinēt svētkus.

Svētku dienās, 13. un 14. augustā, Rīgas pilsētas sabiedriskajā transportā varēs braukt bez maksas.

Ar detalizētu svētku programmu var iepazīties Rīgas svētku oficiālajā interneta vietnē: www.rigassvetki.lv.

Foto: rigassvetki.lv


Komentāri (1)
Auto: Rīgas svētkos auto labāk atstāt mājās, visas ielas būs ciet.
13/08/2016 08:18
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: